Се сомневате во комшиите? Еве како да проверите дали некој ви краде интернет!

24 февруари, 20160
9

Забележувате дека некој го краде интернетот кој вие го плаќате? Доколку сакате да дознаете дали некој се „закачил“ на вашата Wi-Fi мрежа, постои едноставно решение да ги откриете „крадците“.

Wireless Network Watcher е алатка која на Windows компјутерите ќе овозможи преглед на сите уреди и компјутери поврзани на домашната мрежа.

Иако инсталацијата и покренувањето на програмата се крајно едноставни, потребна е малку детективска работа за да ги откриете натрапниците.

Од помош ќе ви биде поглед на Device Name, Device Information и User Text полињата кои ќе ви прикажат податоци за полесно идентификување.

Оваа алатка може да ја преземете ТУКА.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber