Што се случи? Чудна сјајна топка се појави на небото! (ВИДЕО)

3 ноември, 20160
Што се случи? Чудна сјајна топка се појави на небото! (ВИДЕО)

Мистериозен зелен НЛО е забележан на небото над Јапонија оставајќи зад себе светлечки „реп“.

Зелената „топка“ е видена над Нигата на северот на Јапонија.

И покрај тоа што многумина се посомневале на вонземјани, експертите велат дека веројатно станува збор за парче отпад кое било во орбитата на нашата планета, најверојатно дел од сателит кој согорил во Земјината атмосфера.

https://www.youtube.com/watch?v=xIiq9bPiJnA

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma