Што се случува со бебето за време на абортусот?

27 февруари, 20160
2

Докторот Етнони Леватино е гинеколог кој извршувал абортуси, одлучил на јавноста преку анимација да покаже што се случува со бебето за време на абортусот.

Леватино, има изведено 1.200 абортуси.

На снимката тој зборува за тоа како се извршува абортус во второто тромесечје. Бебето, во 20-та недела е со големина на дланка на возрасен човек.

-Најголем дел од луѓето се неинформирани за тоа што се случува за време на абортусот. Оние кои лобираат за абортусот, целата процедура ја затскриваат зад еуфеминизмот, велат од организацијата „Live Actoin“ која се бори против абортусот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş