Спектакуларни места за одмор од соништата

17 февруари, 20160

Топлото лето е многу далеку, но малку сонување на јаве не е на одмет. Нема ништо лошо во тоа од сега да почнете да размислувате каде ќе се брчкате следново лето…

Островите Бусуанга, Филипини

Statija gallery photo
Уживајте на плажи кои го одземаат здивот и кристално чиста вода.

Statija gallery photo
Капри, Италија

Statija gallery photo
Истражете ги божествените пештери или излежувајте се во песокот.

Statija gallery photo
Самовилските базени на островот Скај, Шкотска

Statija gallery photo
Лагините кои ја прошаруваат планината Куилин се вистински природни чуда.

Statija gallery photo
Санторини, Грција

Statija gallery photo
Брчнете се во сината вода додека сонцето заоѓа зад вас.

Statija gallery photo
Островот Гозо, Малта

Statija gallery photo
Пливајте низ познатиот Азурен прозорец или останете во плиткото.

Statija gallery photo
Кауаи, Хаваи

Statija gallery photo
Пливајте покрај кокосовите дрва или гледајте како сонцето заоѓа преку брановите.

Statija gallery photo
Керала, Индија

Statija gallery photo
Побарајте сенка под рибарските бродчиња или разладете ги нозете во морската пена.

Statija gallery photo
Алгарве, Португалија

Statija gallery photo
Златен песок, чиста вода и занемувачки пејзаж.

Statija gallery photo
Хамерслеј Џорџ, Националниот парк Кариџини, Северозападна Австралија

Statija gallery photo
Природни топли извори сред националниот парк. Како од сон!

Statija gallery photo
Бора Бора, Француска Полинезија

Statija gallery photo
Рај на земјата.

Statija gallery photo
Плажата Хахеј на полусостровот Коромандел, Нов Зеланд

Statija gallery photo
Бел песок, примамаливи бранови и морско ветренце. Перфекција.

Statija gallery photo
Памук кале, Хиераполис, Турција

Statija gallery photo
Натопете ги уморните коски во природните топли извори.

Statija gallery photo
Таормина, Сицилија

Statija gallery photo
Истражете ги песочните плажи и почувствувајте како ситните камчиња ви ги скокоткаат нозете.

Statija gallery photo
Естани Пример, Андора

Statija gallery photo
Неверојатно планинско езеро на Андорските Пиринеи.

Statija gallery photo
Полуостровот Паг, Хрватска

Statija gallery photo
Синото Јадранското море какво што не го виделе претходно.

Statija gallery photo
Островите Бусуанга, Филипини

Statija gallery photo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş