Свари макарони и ги стави во тепсија – кога ќе го видите крајниот резултат и вие ќе го направите истото

19 јануари, 20160
555555

Цел свет ги сака италијанските јадења. Тие се подготвуваат во сите делови на светот и речиси сите со радост ги подготвуваат, но и конзумираат.

Ова јадење се базира на домати и е многу едноставно. Со оглед на тоа што за повеќето јадења од италијанската кујна е потребно време и долга подготовка, алтернативата е сосема во ред.

Погледнете го овој мошне специфичен начин на правење паста. „Пита“ пастата е феноменална опција за вечера која сите на масата ќе ги натера да бараат уште.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber