Таа денес е само сенка на некогашната убавица, а нејзината приказна ќе ви открие зошто

5 јануари, 20160
4

Актерката Шенон Доерти своевремено поради незгодно и скандалозно однесување беше отстранета од серијата “Beverli Hills”.

Таа со години водеше бурен живот а потоа се разболи.

Шенон ги обвини своите финансиски менаџери дека ја измимиле. До тоа дошло бидејќи таа ја обвинила фирмата дека не и плаќале осигурување, поради што ракот на дојката од кој се разболела, започнал брзо да се шири.

Шенон компанијата ја тужела на суд и објаснила дека Кимберли Габеј, која работи за таа фирма, се представила како неа кога се јавила во друштвото за осигурување, и дека се обидела да извлече информации поврзани со здравствената состојба на актерката.

Шенон (44) во август открила дека боледува од рак на дојката, и тогаш магазинот “People” објавил документација која докажува дека ја тужела компанијата “Tanner Mainstain”, бидејќи не и плаќале премии на здравствено осигурување, поради што не можела да прима медицинска помош.

Во тужбите пишува дека актерката е известена во 2014 година, дека ракот се раширил, а тогаш таа не била осигурана. Доколку имала полно осигурување, ширењето на ракот потенцијално можело да се запре, а би се избгнала и мастектомија и хемотерапија, низ која таа сега мора да поминува.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber