Тестирајте го својот вид – еве што треба да направите

1 февруари, 20160
4

Тестирањето на видот е едноставно. Се` што треба да направите е да го прекриете едното око и да се обидете да ги прочитате буквите на таблицата од врвот до дното.

Овој тест е нешто поинаков. Ќе го тестира вашиот вид и моќта на забележување. Имате 15 секунди да ги пронајдете бараните букви и броеви.

Дали успеавте?

https://www.youtube.com/watch?v=gcxoo2aDQCY

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş