Топ 10: Поради овие трикови отсега ќе купувате дупла доза оцет!

15 февруари, 20160
Топ 10: Поради овие трикови отсега ќе купувате дупла доза оцет!

Оцетот е совршен препарат за отпушување на водоводните цевки, прави чуда при чистење на површините во кујната или валканите канти за ѓубре.
Ако додадете оцет во течниот сапун ќе можете да го исчистите тоалетот без присуство на тешки хемиски испарувања, или пак можете со оцет да го испрскате каучот за да ја обезхрабрите вашата мачка да гребе по истиот.
Доколку сте од оние кои мразат да пеглаат, дефинитивно ќе го искористите советот за исправување на наборите на облеката.
Погледнете уште неколку добри трикови:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber