Тренд фризура за оваа есен : „Тигрово око“

16 ноември, 20160
7

Ако чувствувате потреба да го смените својот имиџ или пак едноставно пратите трендови, тогаш „тигрово око“ трендот е како создаден за оваа есенска сезона.

За што станува збор?

Тигровото око е полудрагоцен камен кој најчесто се носи за заштита, самодоверба и за привлекување пари. Познат е по своите кафени и златно-жолти нијанси, кои овој пат станаа инспирација за стилистите.

Косата во боја на карамела и чоколадо, совршено ќе се вклопи во тоновите на есента, а воедно ќе ја претвори вашата глава во своевидно уметничко дело. Најдобрата страна на трендот е што косата лесно се одржува, па не морате постојано да одите на фризер.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi