Жените сега навистина можат да се облекуваат како Кери: Октомври е толку посебен месец!

20 октомври, 20160
Sarah Jessica Parker Smiles for cameras while heading to The Today show

Сара Џесика Паркер ги израдува жените на најубав начин, таа одлучи да го прошири своето поле на дизајнирање, и колекцијата на чевли да ја дополни и со фустани, и тоа – мали црни фустани. Првата колекција ќе ја претстави во октомври, а првиот модел го најавува како изненадување.

Сара ја соопшти оваа вест во свој стил, во преубав мини фустан со кратка снимка на Инстаграм.

Деталите од колекцијата ги чува во тајност, но откри дека фустаните ќе се произведуваат во САД и дека ќе бидат достапни во “Bloomingdales”.

Се очекува, со причина, дека многу фустани ќе бидат инспирирани од облеката која, Сара играјќи ја Кери Бредшо, ја носеше во серијата “Сексот и градот”. Инаку, ова не е прв пат Сара да дизајнира облека, го работеше тоа и порано за “Halston Heritage” и со својата работа, значително ја унапреди неговата работа, од јануари 2010 до јули 2011.

 

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi