Мис Франција е новата Мис Универзум за 2017

31 јануари, 20170
11

Мис Франција, Ирис Митенаер, беше крунисана како нова победничка на 65-от избор за Мис на Универзум што се одржа во неделата вечер (технички понеделник наутро во Филипините).

Од 86-те учеснички во финалето, Ирис ги преживеа вечерната тоалета, костумот за капење и безбројни прашања и одговори.

На изборот настапуваа Boyz II Men и Flo Rida.

Ирис ја превзема круната од досегашната Мис Универзум, Пиа Вурцбах.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris