На 93 години почина маж со 130 жени и 203 деца

31 јануари, 20170
4

На 93 години почина Нигериец со 130 жени и 203 деца, објави ББС. Муслиманскиот проповедник Мохамед Бело Абубакар бил погребан во присуство на голем број луѓе во нигерискиот град Бида.

Во 2008 година Абубакар имал 86 жени кои оттогаш пораснале на 130. Во својот живот тој се жени 107 пати, а со десетина сопруги се развел. Старецот имал 203 деца кои ќе се зголемат, бидејќи некои од жените му се бремени.
“Тој проповедаше да се чуваме од прељуба, но да земеме колку што можеме жени”, рекол негов асистент.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris