5 бои кои мора да ги испробате оваа зима

5 декември, 20180
iki

Од бојата на црвено вино до бојата на темно чоколадо, оваа зима е во знакот на богатите и топли бои.

Откако оваа есен носевме топли земјени нијанси како костенлива и сончево портокалова, на ред дојде зимата која за многумина значи црно од глава до пети, но не и за нас!

Истраживме кои бои ги носат нашите омилени трендсетерки оваа сезона, се разбира, капутот во крем боја е неопходен, ќе носиме класични сини фармерки, а овие тонови ќе ги искомбинираме со неодоливите нијанси на длабока црвена боја, темни нијанси на кафеава, но оваа зима ќе носиме и пастелни бои , особено бојата на фстакот, како и ладната сива боја.

Како трендсетерките ги комбинираат овие бои ви откриваме во продолжение.

Боја на црвено вино

Боја на темно чоколадо

Боја на фстак

Боја на жолт сафир

Боја на камен

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber