Блокирана: Инстаграм на Севрина и ги избриша фотографиите од синот

28 февруари, 20180
4

Откако српскиот бизнисмен Милан Поповиќ се избори пред хрватскиот суд за рамноправно старателство над синот Александар, кој го има со пејачката Северина Којиќ, тој и понатаму води борба околу тоа малолетниот син да не се експонира на социјалните мрежи.

Имено, Инстаграмот на Сверина по трет пат и ги отстрани фотографиите на кои лицето на детето не е заштитено, но таа и покрај предупредувањата на оваа социјална мрежа дека ќе и го згасне профилот, упорно објавува слики.

– Снаата на Кеба упорно објавува фотографии со детето, иако од Инстаграм доби опомена дека е пред блокирање. Токму поради ова, Милан Поповиќ во една судска пресуда  доби право самостојно да го застапува синот, а во неа е нагласено дека за детето е штетно што мајката јавно го експонира.  Со оглед на тоа што мерките кои ги спроведува социјалната мрежа, со тоа што ги брише фотографиите неможат да ја задржат Сверина, на српскиот бизнисмен не му преостанува ништо друго освен да се жали на суд за вакви постапки на мајаката – вели упатен извор.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris