Дали знаевте дека овие 4 прекрасни бои апсолутно на сите им одговараат

15 ноември, 20180
Capture1

Без оглед на тенот и бојата на косата, овие нијанси им одговараат апсолутно на сите!

Многу пати можеме да приметиме дека не изгледаме добро во некоја боја. Едноставно секоја боја не одговара на секој тон на кожаа. Но, ова е време на прекршување на модните правила, а така е и кога станува збор за боите.

Без оглед на бојата на косата или тенот, постојат четири нијанси за кои велат дека сите изгледаат одлично во нив. Leatrice Eiseman, директор на Институтот Пантоне, изјави дека некои бои се за секого, бидејќи во себе имаат иста рамнотежа на топло и ладно во себе, па затоа не е важно дали вашиот тон на кожата е ладен или топол, без разлика дали сте аристократски бели или имате потемен тен.

За кои четири бои станува збор?

Тиркизна

https://www.instagram.com/p/BoJeS0Hi_Er/?utm_source=ig_embed

Црвена

Кремаста

Виолетова

https://www.instagram.com/p/_Jj0IcpDMb/?utm_source=ig_embed

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber