Деловни комбинации кои треба да ги пробате оваа зима

27 декември, 20180
рр

Побаравме инспирација за зимска деловна облека.

Бизнис гардеробата може да биде вистински предизвик во зимските денови кога повеќе би сакале да излезете во пижами и да ја облечете најтоплата пуфер јакна, но исто така и деловните комбинации можат да бидат истовремено елегантни, функционални, слоевити и прилагодени на ниските температури.

Црно од глава до пети е секогаш најбезбедната опција, но нашите омилени трендсетерки нè воодушевија со некои необични комбинации кои совршено би функционирале во деловното опкружување. Кремастите и бели одела се одличен тренд оваа сезона, а можете да ги носите со класичен црн капут, а најхрабрите можат да се одлучат и за бел капут.

Земјените и портокаловите тонови исто така се многу популарни, а се доволно суптилни за да функционираат во деловни комбинации, а исто така има и сомотски одела кои се удобни, топли и елегантни.

Во продолжение откријте некои од најдобрите комбинации и инспирирајте се за зимско деловно облекување.

https://www.instagram.com/p/Brh9FglFz8z/?utm_source=ig_embed

View this post on Instagram

What comes next? 👁

A post shared by Beatrice Gutu (@beatrice.gutu) on

View this post on Instagram

Let me think. Photo by @eleonoraph

A post shared by All the Pretty Birds (@tamumcpherson) on

View this post on Instagram

More Coffee Please

A post shared by Linda Tol (@lindatol_) on

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber