Celebrity разделби кои ја одбележаа 2018. година

2 јануари, 20190
Capture

Неколку  разделби на големите celebrity љубовни врски не изненадија оваа година!

Изминатата година беше преполна со вести за новите врски на славните личности, веридби по само неколку месеци врска и тајни бракови, но за жал и бројни раскинувања на долготрајни врски. Најголемо  внимание доби разделбата помеѓу Ariane Grande и Pete Davidson, кои се верија само неколку месеци откако се запознаа, а неколку недели подоцна, веридбата беше откажана.

Во 2018. година, Offset и Cardi B се разделија по само една година брак и неколку месеци по раѓањето на нивната ќерка. Слична ситуација се случи и во врската на Liam Payne и Cheryl, кои раскинаа една година по раѓањето на неговиот син. Музичкиот пар Halsey и G-Eazy исто така тргнаа по свои патишта, а тука се разделбите на долгодишните врски, Cassie и Diddy (по 10 години врска), како и Channing Tatum и Jenna Dewan, и Justin Theroux и Jennifer Anniston.

Channing Tatum i Jenna Dewan

Justin Theroux i Jennifer Aniston

Cassie i Diddy

Cheryl i Liam Payne

Pete Davidson i Ariana Grande

G-Eazy i Halsey

Cardi B i Offset

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber