Disney ги oбјави филмските наслови кои ќе пристигнат во кината во 2019.

25 декември, 20180
k

Бајките на големото платно.

Како што се приближува крајот на 2018. година, филмската фабрика Disney објави листа на филмови на кои ќе можеме да им се радуваме следната година.

Обожавателите на Marvel ќе бидат воодушевени од премиерата на Captain Marvel и долгоочекуваните Avengers: Endgame. Од живописните филмови на  Disney, на големиот екран ќе видиме познатите бајки од нашето детство, Dumbo, The Lion King и Aladdin, а повеќе детали ќе откриете  во нашата листа.

Captain Marvel

Dumbo

Penguins (Disneynature)

Avengers: Endgame

Aladdin

Toy Story 4

The Lion King

Artemis Fowl

Star Wars: Episode IX

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber