Доколку не сте љубители на сива, одберете 50 нијанси – црвена!

26 декември, 20180
ред

Интересни се овие истражувања!

Ако нијансите на сива не се вашите омилени, ние се надеваме дека нијансите на црвена се. Истражувањата покажуваат дека мажите ги сметаат жените за поатрактивни кога носат црвена боја.

Што велат експертите: „Истражувањата покажуваат дека многу млади цицачи како што се гибоните или шимпанзото ги привлекува црвената боја, исто како и луѓето“, вели д-р. Барлоу. „Причината за ова е фактот дека во плодни денови, женските полови органи отекуваат и стануваат розеникави или црвени. За време на овулацијата, кожата може исто така да се зарумени. Некои тврдат дека црвената боја поради ова ги привлекува и луѓето, но оваа привлечност најверојатно произлегува од нејзината општо прифатена поврзаност со љубовта, секси црвени фустани, црвени срца или рози. “

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber