Џенифер Анистон откри: Каков вид на тренинг најбрзо го обликува целото тело

22 ноември, 20180
hrtsg

Прочуената Рејчел одсекогаш имала згодно и затегнато тело, а сега откри дека магичниот рецепт се крие во овој тренинг.

Доколку сакате да изгледате како актерката Џенифер Анистон, тогаш мора да почнете да се занимавате со овој спорт.

Џенифер е позната по нејзинината совршена градба. Таа не е класично слаба, а остава впечаток на здрава и силна жена.

Тајната за нејзината совршена линија е боксот.

Холивудската актерка тврди дека овој тип на тренинг е одличен не само за обликување на телото, туку и за елиминирање на негативната енергија.

Со овој вид на тренинг, актерката ги обликува рацете и абдоменот, но исто така и нозете, бидејќи телото е во постојано движење.

View this post on Instagram

Embrace your individuality. Love yourself. 😇

A post shared by Jennifer Aniston Fans (@jenniferanistononline) on

Вежба 3 до 6 пати неделно, а тренинзите некогаш траат 45 минути, а некогаш и два часа. Напорно вежба кога има некој важен настан.

Тренингот се состои од скокање на јаже, трчање, вежби со партнер и класичен бокс. Таа е само една од 300-те познати личности кои ја одржуваат линијата со боксот. Овој тип на тренинг има одлични психо-физички ефекти врз телото, го стегнува целото тело и е одличен за кардиоваскуларниот систем.

„После бокс тренингот, ќе почувствувате едно големо ментално олеснување од сите лоши работи што ги слушате и гледате на дневно ниво. Исто така, постои сладок момент на размислување, кого го удирате во тој момент“, изјави Џенифер.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber