И беше како татко кој никогаш го немала: Naomi Campbell го посети гробот на Azzedine Alaïa и со емотивна порака ја расплака јавноста

19 ноември, 20180
naomi

Познатата британска убавица го посети последното почивалиште на познатиот креатор, чие заминување тешко го поднесе.

Познатата манекенка Naomi Campbell, која моментално престојува во Тунис, ја искористи можноста да го посети гробот на нејзиниот голем пријател, познатиот дизајнер Azzedine Alaïa.

Таа ја објави фотографија на Instagram со емотивна порака, откривајќи дека многу ѝ недостасува.

– Ти ми недостасуваш, „тато“. Секогаш ќе бидеш во моето срце.

Францускиот креатор, чија облека ја носеа многу светски ѕвезди, почина во ноември минатата година. Naomi честопати истакнуваше дека го доживува како татко, бидејќи својот биолошки татко никогаш не го запознала. Како што зборуваше, таа не знае ништо за него, дури ни дали е жив, бидејќи ги напуштил кога била бебе.

View this post on Instagram

Peace ♥️🇹🇳🙏🏾

A post shared by Naomi Campbell (@naomi) on

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber