И на 48. години изгледа неверојатно добро

29 ноември, 20180
клаудија

Насловната страна на руското издание на престижниот Vogue магазин ја краси токму нејзината фотографија, а додаваме дека ова е само една од 700-те насловни страници од престижните списанија на кои се има појавено – Ова ви кажува сè за нејзината слава.

Клаудија Шифер, која многумина често ја споредуваа со Бриџит Бардо за време на нејзината исклучително успешна кариера, иако е длабоко навлезена во петтата деценија од животот и денес изгледа како млада девојка, а особено не фасцинира нејзината младост ако земеме во предвид  дека таа е мајка на три деца. Клаудија инаку е во среќен брак со Метју Вог веќе 16 години, во кој ги добија Каспар Метју (15), Климентина Поп (13) и Косиму Виолет (7).

Еден од најчестите совети за младиот изглед што Клаудија го дава е – пијте многу вода. Таа признава дека често го мие лицето со Евијан вода, што и ја прави помека и  и дава дополнителна чистота.

View this post on Instagram

Out and About #ClaudiaSchifferForAQUAZZURA #matchymatchy

A post shared by Claudia Schiffer (@claudiaschiffer) on

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber