Како тече животот на еден жена

18 мај, 20180
11

Животот ни се случува на нас и на сите луѓе околу нас, но прашање е дали навистина го забележуваме текот и случувањата на истиот? Sidewalk е краток анимиран филм на Селија Булвинкел, што прикажува како изгледа животниот тек на една женска личност, од мало девојче до бабичка.

Како што е и насловен, приказната е прикажана на еден тротоар каде со чекорите на ликот, поминуваат годините и тече животот на еден жена. Погледнете ја анимацијата:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris