Купка која детоксира, но и буди страсти

11 декември, 20180
купка

И што е најдобро, таа е совршена е за да ја разбудите енергијата и да заблескате на секоја забава!

Познато е дека ѓумбирот го чисти организмот од токсини, но исто така и го „освежува“ сексуалниот живот, ја враќа виталноста, го отстранува заморот. Ова „жешко“ растение е многу корисно за жените – бидејќи покрај наведеното, го ублажува PMS-от, го контролира синдромот на полицистични јајници и ја подобрува циркулацијата на матката и карлицата…

Исецкајте една шака свеж ѓумбир, завиткајте го во газа и ставете ја газата во бањата со топла вода. Ѓумбирот ќе го ослободи сокот кој ќе го врати сјајот и тонусот на вашата кожа, а ако имате мрсна кожа, одлично ќе ја исчисти. Додаток плус е и дека „жешката“ арома на ѓумбирот во кадата полна со вода може да ја разбуди и страста помеѓу партнерите! (што е уште еден добар начин да се забрза циркулацијата на телото!)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber