Научете од популарните блогерки како да направите соршени smokеy cat eyes

11 декември, 20180
cat

Совети и трикови од познатите beauty мајстори.

Доколку со вашиот обид да направите smokey cat eyes сте придонеле да изгледате уморно и по малку како панда, можеби ќе ви помогнат некои од советите на познатите блогерки. Ви претставуваме видеа со упатства на некои од најпознатите мајстори за убавина.

Fenty Beauty

Познатиот Fenty make – up артист, Хектор Еспинал, сака да прави толку многу драматични smokey eye изгледи кои можат да се комбинираат само со црн кармин.

Jaclyn Hill

Ако сте потполно неталентирани, ова видео може да ви помогне. Хил со причина го нарече ова видео „smokеy cat eye for dummies“.

Lisa Eldridge

Eldridge се потпира врз козметичките производи на Armani i Chanel, но сличен резултат може да се постигне со поевтини производи.

Teni Panosian

Во упатството на Panosian за cat eyes е дефинирана класичната линија со умерена употреба на кафеави сенки за очи.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber