Make up за љубителите на Mickey Mouse

29 ноември, 20180
miki maus

На прославата на јубилејот, 90 години од појавувањето  на Mickey Mouse, куќата за шминка, Dose of Colors, промовираше колекција на шминки посветена на најпознатиот светски глушец на светот.

На секое пакување од специјалната линија со топли нијанси го има јунакот на Disney, кое го сочинуваат шест кармини и палета на сенки за очи со хајлајтер.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber