Научниците ни објаснија: Зошто треба да носиме чорапи за време на сексот

4 декември, 20180
corapi

Наш предлог – одберете некои кои дополнително ќе ја загреат температурата во собата.

Дали ви пречи тоа што вашиот партнер понекогаш од љубовниот занос заборава да ги соблече чорапите? Ќе бидете изненадени кога ќе прочитате зошто ова е апсолутно фантастично!

На едно истражување спроведено на Универзитетот во Гронинген, користеле скенирање на мозокот за да откријат зошто носењето чорапи е пожелно за време на сексот.

Истражувачите откриле дека 80% од жените кои се вклучени во истражувањето имале оргазам додека носеле чорапи, додека само 50% од нив го постигнале со боси нозе.

Причината за ова е прилично едноставна. Чорапите ги загреваат нозете, а со тоа го подобруваат протокот на крвта , помагаат побрзо да  заспиеме и ги зголемуваат шансите за оргазам.

Но, ова важи само ако носите чисти чорапи, бидејќи оние со кои сте го поминале цел ден сигурно нема да имаат секси и посакуван мирис.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber