Водич за здрави нокти (+ како да ги обновите од гелот)

4 декември, 20180
нокти

Без разлика дали вашите нокти се оштетени од  УВ лаковите или им е само потребна нега после вашите луди, летни авантури, дојдовте на вистинското место.

J Lo ни ја откри тајната за цврсти нокти! И тоа е верувале или не – Арганово масло. По отстранувањето на лактот, намачкајте тенок слој арганово масло на ноктите и оставете го да делува неколку минути, потоа исплакнете ги со топла вода и повторно налакирајте ги ноктите, а еве и неколку одлични трикови како да ги третирате после гелот.

Пилинг

Исто како што и вашата кожа на лицето ја прави мека како на бебе, гликолната киселина, исто така, од површината на вашите нокти ќе ги отстрани настанатите неправилности.

Полирање

Мазната страна на турпијата ќе ги „избрише“ грубите трагови и ќе ги подготви ноктите за полесно нанесување и подолга трајност на лакот (кои сигурно нема да треба да ги лакирате барем една недела по третманот).

Хидратација

Подарете им ги на вашите нокти потребните хранливи материи со примена на серумот за зајакнување од кокосово масло и семки од кајсија.

Детокс за нокти

Дозволете им на вашите нокти да земат здив помеѓу нанесувањето на гелот и третманот за обновување. Во овој период можете да нанесете серум за заштитита и хидратација на ноктите. Одберете производ базиран на вода, кој може да делува како основа за нанесување на лак.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber