Одбива понуди, но сепак е најдобра: Ова е најплатената манекенка во светот

14 декември, 20180
forbs

Списанието Форбс ја објави листата на најплатените модели во 2018. година, а на првото место е истата манекенка како и минатата година.

Сигурно претпоставувате дека станува збор за Kendall Jenner (23) која според извештајот од бизнис-магазинот, од јуни 2017. до јуни 2018. година заработи 22,5 милиони долари, што е речиси двојно повеќе од нејзината колешка, Karlie Kloss која го зазема второто место со заработка од 13 милиони долари.

Иако во текот на годината ретко можевме да ја видиме пистата, бидејќи таа ги одбиваше ангажманите, Kendall заработката ја обезбеди од кампањите со најпознатите брендови.

Во август оваа година, во интервјуто за магазинот Форбс, манекенката изјави:

„Од самиот почеток бев многу пребирлива за ангажманите кои ги  прифаќав. Никогаш не сум била една од оние девојки кои ќе направат 30 ревии во сезона или што и да прават. Имав милион работни места, не само ревии. Сето тоа многу ме измори, морав малку да забавам бидејки бев на работ на нервен слом.“

Поради оваа изваја следеа многу критики, бидејки нејзините колешки оваа изјава ја доживеаја како навреда за нивниот труд, но на Kendall секако ги престигна сите и повторно заработи најмногу.

View this post on Instagram

always an honor ✨ @victoriassecret

A post shared by Kendall (@kendalljenner) on

Третото место на листата оваа година го поделија моделите Chrissy Teigen и Rosie Huntington-Whitely, со заработка од 11,5 милиони долари.

На четвртото место се моделите – Gisele Bundchen и Cara Delevingne со заработка од 10 милиони долари.

По нив следи  Gigi Hadid со 9,5 милиони, Bella Hadid и Joan Smalls заработија по 8,5 милиони долари и Doutzen Kroes со годишна заработка од 8 милиони долари.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber