Овој пијалок ги убива сите непријатни телесни миризби

22 ноември, 20180
фгхфхсфтг

Мирисите на телото се нормална појава, а еве начин како да ги елиминирате овие непријатности.

Храната и пијалокот кои ги внесуваме во телото значително влијаат врз нашето здравје, расположение, но и врз телесните миризби кои ги лачиме преку потта, настинката или голема и мала нужда.

Доколку сакате да бидете сигурни дека вашиот дигестивен систем правилно функционира и дека ќе ја отстраните секоја можност за лош здив и непријатен мирис на пот, пробајте го овој вкусен, заситувачки и многу здрав пијалок, на кој вашето тело, но исто така и вашиот партнер и пријатели навистина ќе му бидат благодарни.

Состојки:

  • 2 јаболки
  • 4- 5 листови свеж кељ
  • 1 букетче магдонос
  • 1 исцеден лимон (сок)
  • 1 ѓумбир

Подготовка:

Добро измијте ги состојките во ладна вода и сите заедно ставете ги во блендер.

Доколку овошјето и зеленчукот не се ладни, во блендерот додадете и неколку коцки лед.

Добро измиксирајте, ставете во чаша и испијте го наутро или помеѓу оброците.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber