Пократок сон, повеќе калории

22 ноември, 20180
гдвфг

Не е доволно да спиете само осум часа. Времето кое одите во кревет игра важна улога во одржувањето на телесната тежина или слабеењето.

Со помош на апликацијата која ги евидентира податоците за вежбање, спиење, внес на храна и алкохол покажа дека оние кои одат на спиење по 23 часот во просек внесуваат 220 калории повеќе од оние кои порано легнуваат во кревет.

Според овие податоци, оние кои спијат по 23 часот почесто консумираат брза храна и алкохол.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber