Пејачот и актерката закажаа датум за венчавка

13 ноември, 20180
Capture

Откако sе верија, светот со нетрпеливост следи кога популарната двојка ќе го одреди датумот на свадбата. Британското списание„The Suna“, изјави дека Priyanka Chopra i Nick Jonas ќе се венчаат на 1 декември оваа година, а судбоносното „да“ ќе го кажат во Палатата Umaid Bhawan во Јодхпур, Индија!

Извор близок на парот за списанието откри дека свадбената церемонија ќе трае неколку дена, според хинду  обичаите, но ќе се почитуваат и христијанските обичаи на младоженецот. Познато е дека Ник ќе носи костим во боја на слонова коска, а Priyanka ќе биде во црвена традиционална индиска облека. Придружбата на невестата, односно деверушите ќе носат креации на Ralph Lauren, омилениот дизајнер на овој пар, чии креации двајцата ги носеа на првото заедничко појавување во јавноста, „Мет Гала“ минатата година.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber