После ова уште повеќе ќе сакате да одите во сауна

12 ноември, 20180
sauna

Кога ќе пристигнете во сауна центарот, обавезно побарајте инфрацрвена или сауна со некоја друга боја која има терапевтски ефект. Всушност, се покажа дека одредени бои помагаат во одржувањето на биолошката рамнотежа во организмот.

  • Црвена – ја стимулира циркулацијата, го оживува телото, го зајакнува срцето, лечи, ја ублажува болката и ја елиминира меланхолијата!
  • Жолта – го забрзува ослободувањето на токсините од телото, го активира нервниот систем и помага при одредени заболувања на кожата.
  • Портокалова – ја стимулира функцијата на тироидната жлезда, помага при варење, го олеснува дишењето и помага при прекумерни проблеми со тежината.
  • Зелена – ова е бојата на исцелување, бидејќи смирува и ги лечи духот и телото, ги зајакнува мускулите, помага при несоница.
  • Сина – освежува, го подобрува метаболизмот и дезинфицира, лечи воспаление и го смирува духот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber