Само осум минути вежбање за намалување на тежината

9 мај, 2018
1

Верувале или не за да ја намалите телесната тежина не е потребно да се „убиете“ од вежбање. Хорхе Круз, човекот кој ја измислил оваа диета, грантира дека ќе изгубите по еден килограм секоја недела, без броење на калории и без многу мака.

Се што треба е да одвоите осум минути секое утро за да повежбате. Филозофијата на Хорхе е дека аеробикот и исцрпувачките диети веќе не се ин, туку тренингот на издржливост.

За да го забрзате бавниот метаболизам треба да изградите мускулно ткиво. Потребно е секое утро да вежбате осум минути, а во сабота да се истегнете. Вежбањето се прави наутро затоа што метаболизмот тогаш е побавен. На тој начин ќе имате повеќе енергија во текот на денот, а и ќе се ослободите од стресот. Недела е ден за одмор, но тогаш ќе треба да ги планирате оброците за следната недела и да ја проверите тежината.

Начинот на исхрана се базира на балансирана исхрана со контрола на количината, а нема забрана за никаков вид на храна и не постојат намирници кои би биле добри или лоши за вас.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris