Свадба!

16 ноември, 20180
Cristiano-Ronaldo-girlfriend-children-Georgina-Rodriguez-1010958

Роналдо ја запроси манекенката!

Фудбалерот ја запроси манекенката  Георгина Родригез, со која ги воспитува четирите деца.

Роналдо и Георгина го прославија првиот роденден на заедничката ќерка Алана, а кратко потоа фудбалерот ја изненади со прстен.

Тие двајца се запознаа во 2016 година во продавницата „Gucci“ во Шпанија, каде што манекенката работеше како продавачка, а Роналдо влезе да си купи облека. За кратко време станаа пар, а на крајот на минатата година добија и ќерка. Роналдо има уште три деца, малиот Кристијано кој има осум години, кој го доби од врската со неименувана жена и минатата година, ги доби близнаците Ева и Матео со помош на сурогат мајка.

Погледнете ги фотографиите!

View this post on Instagram

Mamá gato con sus gatitos 🐈💓

A post shared by Georgina Rodríguez (@georginagio) on

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber