Тина ја родила малата Ема, а потоа докторите и откриле колку навистина е старо нејзиното бебе

31 мај, 20180
1

26 годишната Тина на крајот од Ноември ја родила нејзината ќеркичка Ема. Убава вест, но кога ќе слушнете колку навистина е “старо” нејзиното бебе ќе се изненадите.

Целата ситуација е во тоа што Тина била зачната од страна на замрзнат ембрион. Тина која што има 26 години неможела да затрудни поради тоа што нејзиниот сопруг боледува од цистична фиброза, па затоа се решиле да побараат помош во Националниот центар за донација на ембриони во Тенеси.

На почетокот на Март месец оваа година во Тина бил внесен ембрион кој што го добила од центарот. Целата бременост била нормална и траела 40 недели и самото породување било нормално.

Откако Тина се породила докторите ја изненадиле со тоа што и кажале дека нејзиното бебе било старо 24 ипол години т.е ембрионот кој што бил вметнат во Тина бил најстариот ембрион во светот кој што бил замрзнат.

Meet Emma Wren Gibson.Frozen: October 14, 1992Thawed: March 13, 2017Born: November 25, 2017She was conceived with…

Gepostet von FOX4 News Kansas City am Mittwoch, 20. Dezember 2017

– Низ главата веднаш ми помина мисла . Јас имам 26 години, а таа 24. Сме можеле да бидеме другарки. – изјавила Тина за медиумите.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris