Утринска гужва на „Хитроу“ аеродромот: Секоја минута слетува по еден авион

30 март, 20180
Утринска гужва на „Хитроу“ аеродромот: Секоја минута слетува по еден авион

Лондонскиот аеродром „Хитроу“ важи за еден од најпрометните на планетава, па не е изненадување дека во утринскиот шпиц авионите буквално формираат непрекинат конвој за време на приоѓањето и слетувањето на пистата.

Снимката која на Јутјуб ја постави „TopFelya“ покажува тајмлапс од 30 минути приоѓање на авиони и може да се види дека секоја минута слетува по еден авион.

Секако, кога еден ќе слета, нов уредно се приклучува во редот. Нема сомнеж дека не е ниту малку лесно да бидете контролор на летови на аеродромот „Хитроу“.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris