Видливи резултати за само седум дена: Најефикасниот чај за слабеење содржи само три состојки

20 ноември, 20180
чај

Три чаши од овој чај дневно помагаат при губење на тежината, особено на критичните точки како стомакот, бутовите и задникот.

Потребни состојки:

  • Зелен чај
  • Цимет
  • Ловоров лист

Подготовка:

Варете 800 мл вода, отстранете ја од шпоретот, додадете едно стапче цимет, три ловорови листа и лажица сушен зелен чај. Покријте го и оставете го да одстои 15 минути, а потоа исцедете.

Кога е во прашање метаболизмот, важно е да знаете дека најдобро време за негово забрзување е рано наутро, веднаш по будењето. Првата чаша чај испијте ја на празен стомак. Втората испијте ја веднаш по појадокот, а третата пред спиење.

Првите резултати се видливи по седум дена.

Сите три состојки од овој пијалок во голема мера ги согоруваат маснотиите и го забрзуваат метаболизмот. Се подразбира дека секој обид за забрзување на метаболизмот и загубата на килограмите треба да биде придружена со избалансирана исхрана и умерена физичка активност.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber