Војник отишол ја запознае новородената ќерка: Кога влегол во болницата му се заледила крвта

28 мај, 20180
5

Животот навистина пишува романи…

Џејк и Челзи Озборн во септември дознале дека нивниот живот ќе се промени, а вестите биле навистина возбудливи.

Како сопруга на војник, Челзи се навикнала нејзиниот сопруг да не биде покрај неа кога се случувале важни работи. Поминувале месеци и Челзи се надевала дека нејзиниот сопруг наскоро ќе си дојде дома, овој пат поради нешто важно.

Резултат со слика за Војник отишол ја запознае новородената ќерка: Кога влегол во болницата му се заледила крвта

Само еден месец откако дознале дека ќе станат родители, Џејк морало да се врати на работа. Нажалост тој очекувал со месеци да не се врати дома.

Џејк секој ден мислел на тоа колку се бори неговата сопруга, а тој не е покрај неа. Како што се ближел терминот за породување, станувало јасно дека тој нема да стигне на време и нема да биде покрај Челзи.

Челзи била силна и го планирала породувањето без него, но со поддршката на неговата сестра и своето семејство. Но во еден момент се јавил неговиот командир, кој без знаење за неговата ситуација му кажал добри вести.

Резултат со слика за Војник отишол ја запознае новородената ќерка: Кога влегол во болницата му се заледила крвта

Тој требало да си ги спакува работите и да си оди дома.

“За два дена веќе бев во авион” кажува Џејк.

На патот кон дома тој добил повик од Челзи и неговиот свет се “превртел”, а тоа е причината поради која отишол во болницата.

Со солзи во очите Челзи му го дала бебето на Џејк по првпат и тоа е навистина магичен момент. Преубаво е да се види едно семејство кое е соединето после толку месеци.

https://www.youtube.com/watch?v=bafONwRTGM4

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris