За 102. роденден сакам…

10 декември, 20180
даглас

Холивудската легенда го прослави својот роденден. „ Имам само една желба, да има помалку нетолеранција во светот“.

Во 1999. година, американскиот филмски институт објави листа на легенди од златното време на Холивуд. На листата од 50 те луѓе, денес се живи само тројца: Софија Лорен (84), Сидни Поитјер (91) и Крик Даглас, кој вчера наполни 102. години.

Тој изјави дека својот роденден ќе го прослави во кругот на семејството и некои пријатели. „Ќе дојдат сите мои деца и сите внуци! И секако моите добри пријатели како Рон Мајер, Стивен Спилберг и Џефри Качер“, рече легендарниот актер.

Кирк Даглас откри која е неговата најголема желба за неговиот 102. роденден, а тоа е светот да стане подобро место за живеење.

„Има толку многу нетолеранција … Сакам луѓето едни кон други да бидат повеќе љубезни и да покажат поголема почит“.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber