Зошто?!

9 ноември, 20180
shrek

Шрек, одиме од почеток!

Гледавме четири анимирани филмови за Шрек и Фиона, а сега ќе ги гледате … Шрек и Фиона.

Со задоволство ќе „проголтаме“ уште едно продолжение, но кога дознаваме дека станува збор за „сосема нов Шрек и Фиона“ … тогаш малку сме нервозни, нели? Човекот кој стои зад „Малака“, Крис Меленандри, продуцент на франшизата “Despicable me”, ќе работи на нова серија со старите херои – Шрек, Фиона, Мачорот во чизми, Магарецето …Меландер работи на нови приказни кои ќе го претстават познатиот огар од мочуриштето за “новите генерации” (бидејќи филмовите од 2001, 2004, 2007 и 2010 се стари или лоши?!), но рака на срце, ни тој не е подготвен да промени многу .

„Кога ќе се вратиме наназад и ќе погледнеме што направија Мајк Мајерс, Еди Марфи, Антонио Бандерас и Камерон Диас, не погодува носталгија. Иако е многу лесно повторно да се измисли целата франшиза, секогаш некако се враќам на сите нив“, изјави Меледанри.

Што значи дека можеби нив ќе ги слушнеме и во новата верзија … но,тогаш ова е продолжение, а ова не е продолжение, нели?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber