10 нови романтични комедии кои ќе ве натераат да верувате во љубов

7 јуни, 20190
long shot

Романтични комедии кои едноставно мора да ги гледате!

Романтичните комедии од деведесеттите едноставно се незаменливи, а класиците како што се ” Pretty Woman ” и “Clueless” можеме да се гледаме стотици пати, но понекогаш сепак сакаме да им дадеме шанса и новите романтични комедии, а оваа година навистина се исплатеше бидејќи првата половина од 2019. година. веќе ни донесе неколку одлични наслови.

Од урнебесната пародија на романтични комедии со Rebel Wilson во главната улога, две генијални приказни со Keira Knightley, до забавната приказна во кои главните актери се Charlize Theron и Seth Rogen, ова се 10те романтични комедии кои нè воодушевија во првата половина од годината.

Berlin, I Love You

Isn’t It Romantic

What Men Want

The Aftermath

Five Feet Apart

After

https://www.youtube.com/watch?v=BNLta4nDM10

Long Shot

The Sun Is Also a Star

Aladdin

Always Be My Maybe

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber