15 нежни масла за чистење на лице кои одговараат на сите типови на кожа

4 јуни, 20190
koza

Маслата за чистење на лице се релативно нов термин во нашите секојдневни рутини за нега на кожата, а комбинираните и мрсни видови на кожа сé уште се плашат од маслата, но благодарение на корејската рутина за нега на кожа, полека го прифативме овој тренд.

Маслата за чистење се идеален почеток за рутина и се одличен начин за отстранување на сите траги од шминката, како и себумот кој предизвикува запушени пори и мозолчиња, а потоа гелот, пената или млекото за чистење ќе ги отстрани мртвите клетки и бактериите, а кожата ќе биде подготвена за нанесување на производи за хидратација и нега.

Во галеријата ви ги претставуваме 15-те нежни масла за чистење на лице кои одговараат на секој тип на кожа.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber