Заборавете на пастелните и нежни бои: Оваа необична нијанса ќе биде најпосакувана оваа пролет

17 јануари, 20190
неон 2

Се прашувате која боја најмногу ќе ја носиме оваа пролет? Одговорот пристигна и не сме сигурни дали ќе ви се допадне!Оваа година, неонските бои повторно доминираат во највисоките модни трендови, а неон зелената боја дефинитивно ќе го завземе првото место, и тоа не само кога е во прашање гардеробата, туку и шминката. Имено, трендот на неонски бои својата најголема слава ја доживеа во 80-тите, а во 2019. година се враќа во полн сјај.

View this post on Instagram

merry christmas 💚💚💚

A post shared by Kendall (@kendalljenner) on

На овој тренд, прва потклекна Кендал Џенер, која самата призна на својот Instagram профил дека во последно време обожава зелена боја, а ниту нејзината пријателка Бела Хадид, не се спротивстави на овој тренд.

View this post on Instagram

Shout out to Hung and Jennifer! ☘️💚☘️

A post shared by Bella 🦋 (@bellahadid) on

За претстојната сезона, одберете го вашиот омилен неон зелен детаљ, не е важно дали станува збор за фустан, ташна, лак за нокти или чевли, бидејќи енергичните бои ќе го освежат вашиот изглед оваа година.

Совет: Понекогаш  изгледа дека е комплицирано да се комбинира, но со пастелни тонови, бела, црна и сите нијанси на песок, лесно ќе го прилагодите вашиот неон детаљ.

View this post on Instagram

really into green these days 💚 Happy New Year!

A post shared by Kendall (@kendalljenner) on

View this post on Instagram

Ready for X Factor finale 🔞

A post shared by Chiara Ferragni ✨ (@chiaraferragni) on

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber