Разделбата е се поблиску: 3 кавги кои укажуваат дека крајот на вашата врска е блиску

17 јануари, 20190
рас

Тука ни љубовта не помага!

Кавгите се вообичаен и нормален дел од секоја врска, но некои се поважни од другите. Сепак, доколку честопати се расправате со вашиот партнер за овие три работи, можно е на вашата врска да и се ближи крајот:

Околу сексот

Двојките кои се незадоволни од нивниот сексуален живот ретко се расправаат на оваа тема – поголемиот дел молчат и се обидуваат да ги поправат работите. Меѓутоа, кога започнувате расправии со партнерот за секс, дали поради квалитетот или редовноста, раскинувањето е многу реална опција.

Околу комуникацијата

Комуникацијата во врската е од клучно значење, а кога станува толку лоша што постојано се расправате за тоа,  јасно ви е дека работите станале многу сериозни. Кога станува збор за комуникација, двојките се караат најчесто поради недостатокот на труд во врската и повлекувањето во емоционална смисла.

За времето кое го поминувате заедно

Сосема е нормално, во подолга врска да поминувате помалку време заедно отколку на почетокот, а ако проблемот за заедничкото поминато времето станува почеста тема на расправија, раскинувањето може да се скрие зад аголот, најчесто затоа што едната личност едноставно повеќе нема потреба од другата.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber