15 март, 20190
kendal 2

Таа отсекогаш се истакнувала како голем обожавател на животните.

Кендал Џенер е позната како славна личност која ги обожава животните, но нејзиниот последен избор на милениче малку ги изненади сите нејзини фанови на социјалните мрежи.

Манекенката купила мала жолта змија, чие име се уште не е познато, но е нејзиниот нов цимер, веднаш до кучето доберман.

Кендал, на Instagram се пофали со новото милениче кое го нарекува свој „син“, но нејзините фанови изгледа дека не се воодушевени од изборот на миленичето и се прашуваат што се случувало со неа кога таа се одлучила за него. Кендал објави неколку фотографии и видеа на кои поминува време со змијата во кревет, а на една од нив, змијата е сместена на нејзината глава, завиткана околу пунџата, па многумина се пошегуваа да ја користи неа наместо ластиче.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber