Madona во 90 секунди откри која е таинствената „Madame X“

18 април, 20190
madona

По неколку неделно исчекување, Madona за време на викендот ,на Instagram го објави името на нејзиниот 14-ти студиски албум „Madame X“, прв после „Rebel Heart“ во 2015. година.  Таа објави тизер за новиот албум, во кој за 90 секунди прикажува разни костими и идентитети.

Madame X“е таен агент, патува низ светот, го менува својот идентитет, се бори за слободата, носи светлина на мрачните места.

View this post on Instagram

Madame ❌ is a spy in the house of Love ♥️

A post shared by Madonna (@madonna) on

View this post on Instagram

What song is Madame ❌ playing……………

A post shared by Madonna (@madonna) on

Покрај најавата за албумот и новата соработка, таа неодамна ги потврди гласините дека ќе настапи на Евровизија во мај, каде што ќе изведе нова песна од албумот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber