90 – тите се враќаат: „Мрежаст тренд“

11 април, 20190
90

Еден од водечките трендови за пролет/лето 2019. е гардероба што изгледа како да е направена од рибарска мрежа.

Класичниот црн фустан станува атрактивно парче кога  врз него ќе облечете ткаенина што изгледа како мрежа, како што е случај со креацијата на брендот Opening Ceremony, како и чевлите на модната марка Gianvito Rossi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber