Ако го зголемите внесот на овие намирници ќе ослабете лесно, без диети и вежбање

1 јули, 20190
wm

Клучот е всушност да го зголемите внесот на намирници кои ќе ви помогнат при согорување на масните наслаги.

Според диететичарката д-р Ванди Басилијан, клучот за успешно губење на килограмите е во конзумирање на храна полна со вода, како лубеница, краставица, пиперки, јогурт, јајца и авокадо.

Интересно е колку лубеницата делува сито на нашиот организам, затоа се препорачува нејзино конзумирањe во летните месеци кога е во изобилие и кога е идеална замена за сите закуски и слатки што ќе ги јадете во текот на денот и ноќта.

Лутите пиперки влијаат на метаболизмот така што спречуваат прејадување.

Докторката тврди дека јајцата играат значајна улога во губењето на тежината.

-Бројни студии покажаа дека луѓето кои појадуваат јајца, во текот на денот консумираат помалку храна, а во комбинација со авокадо, се добива повеќекратна корист за здравјето на телото.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber