Ariana Grande влегува во историјата на Coachelle

4 јануари, 20190
ariana

Пејачката е најмладиот headliner .

Објавени се имињата кои оваа година ќе бидат главните ѕвезди на Coachelle. Имено, хедлајнери на фестивалот ќе бидат Childish Gambino, Tame Impala и Ariana Grande.

Ариана е четврти женски изведувач во историјата на фестивалот, а нејзиниот менаџер, Скутер Браун, изјави дека тоа не е единственото историско нешто што ќе и го донесе овој концерт на пејачката, туку дека е и најмладата ѕвезда која некогаш е избрана да ја носи престижната титула на овој фестивал.

Возбудливиот line-up оваа година сигурно ќе привлече многу љубители на младата пејачка, но исто така и обожавателите на Coachelle, а со нетрпение ги очекуваме овогодинешните модни комбинации кои ќе имаме можност да ги видиме.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber